Wykładowcy VIII edycji
Letnich Kursów Metodycznych Muzyki Dawnej
Marek Rzepka - śpiew, zespoły wokalne
(Hochschule für Musik und Theater Leipzig, Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover,
Akademia Muzyczna w Krakowie)
Peter Frankenberg - obój barokowy
(Netherlands Bach Collegium)
Michael Schmidt - Casdorff - flet traverso
(18-th Century Orchestra, HMT München, Akademia Muzyczna w Bydgoszczy)
Daniel Deuter - skrzypce barokowe
(CordArte Ensamble, Batzdorfer Hofkapelle (koncertmistrz), Akademia Muzyczna w Bydgoszczy)
Markus Möllenbeck - wiolonczela barokowa
(Musica Antiqua Köln, Folkwang Uniwersität der Künste Berlin, Akademia Muzyczna
w Bydgoszczy)
prof. Urszula Bartkiewicz - klawesyn
(Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, ZPSM im. F. Chopina w Warszawie)
Maria Erdman - klawikord, organy, podstawy basso continuo
(Akademii Muzyczna w Krakowie, ZPSM im F. Chopina w Warszawie)
Anton Birula - lutnia, gitara, teorba, kameralistyka
(Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, ZPSM im F. Chopina w Warszawie)
Anna Kowalska - lutnia, gitara, teorba, kameralistyka
(Opera Kameralna w Warszawie, ZPSM im. F. Chopina w Warszawie)
Dorota Zimna - kameralistyka, realizacja basso continuo
(Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, Laboratoire de la Musique)
Jakub Kościukiewicz - basso continuo dla wiolonczel, kameralistyka
(Musicae Antique Collegiae Varsoviense, Wrocławska Orkiestra Barokowa,
Akademia Muzyczna im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi, ZPSM im F. Chopina w Warszawie)
Marcin Tarnawski - orkiestra, kameralistyka, skrzypce, altówka
(Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, Opera Nova w Bydgoszczy,
Laboratoire de la Musique)
Romana Agnel - taniec dworski, choreografia,
(Cracovia Danza)
Dariusz Brojek - taniec dworski, choreorelaksacja, ruch sceniczny
(Cracovia Danza)
Karolina Koślacz - viola da gamba (konsultacje)
(ZPSM im. F. Chopina w Warszawie)
Ewa Biały - psychoedukacja
(Poznań – trener NLP)
Jacek Guzowski - kurs temperacji historycznych i strojenia klawesynu
(ZPSM im. F. Chopina, ZPSM im. K. Szymanwoskiego,
ZPOSM I i II st. nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie)
Małgorzata Kaczmarska - zajęcia aktorskie, prezentacja sceniczna
(Akademia teatralna im. A. Zelwerowicza,Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina,
ZPSM im. F. Chopina w Warszawie)
Jakub Saniewski - profilaktyka i rehabilitacja aparatu ruchowego muzyków
(Klinika Carolina Medical Center w Warszawie)
Katarzyna Ewa Sokołowska
(Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, ZPSM im F. Chopina w Warszawie)
Krzysztof Garstka - realizacja basso continuo
(Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina)
Małgorzata Sarbak - realizacja basso continuo
(ZPSM im F. Chopina w Warszawie)
Paweł Pawłowicz - realizacja basso continuo
(Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy)
SEMINARIUM MUZYKOLOGICZNE
dr hab. BARBARA PRZYBYSZEWSKA - JARMIŃSKA
(Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk – Zakład Muzykologii)
dr hab. SZYMON PACZKOWSKI
(Uniwersytet Warszawski – Instytut Muzykologii)
BARBARA ŚWIDERSKA
(Biblioteka Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego)
SEMINARIUM IMPROWIZACJI W MUZYCE BAROKOWEJ
"The Scroll Ensamble"
Robert de Bree obój barokowy / flety proste (Holandia)
James Hewitt skrzypce (Wielka Brytania)
Florencia Bardavid viola da gamba (Chile)
Marcin Świątkiewicz klawesyn (Polska)
(Hochschule für Musik und Theater Leipzig, Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover,
Akademia Muzyczna w Krakowie)
Peter Frankenberg - obój barokowy
(Netherlands Bach Collegium)
Michael Schmidt - Casdorff - flet traverso
(18-th Century Orchestra, HMT München, Akademia Muzyczna w Bydgoszczy)
Daniel Deuter - skrzypce barokowe
(CordArte Ensamble, Batzdorfer Hofkapelle (koncertmistrz), Akademia Muzyczna w Bydgoszczy)
Markus Möllenbeck - wiolonczela barokowa
(Musica Antiqua Köln, Folkwang Uniwersität der Künste Berlin, Akademia Muzyczna
w Bydgoszczy)
prof. Urszula Bartkiewicz - klawesyn
(Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, ZPSM im. F. Chopina w Warszawie)
Maria Erdman - klawikord, organy, podstawy basso continuo
(Akademii Muzyczna w Krakowie, ZPSM im F. Chopina w Warszawie)
Anton Birula - lutnia, gitara, teorba, kameralistyka
(Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, ZPSM im F. Chopina w Warszawie)
Anna Kowalska - lutnia, gitara, teorba, kameralistyka
(Opera Kameralna w Warszawie, ZPSM im. F. Chopina w Warszawie)
Dorota Zimna - kameralistyka, realizacja basso continuo
(Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, Laboratoire de la Musique)
Jakub Kościukiewicz - basso continuo dla wiolonczel, kameralistyka
(Musicae Antique Collegiae Varsoviense, Wrocławska Orkiestra Barokowa,
Akademia Muzyczna im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi, ZPSM im F. Chopina w Warszawie)
Marcin Tarnawski - orkiestra, kameralistyka, skrzypce, altówka
(Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, Opera Nova w Bydgoszczy,
Laboratoire de la Musique)
Romana Agnel - taniec dworski, choreografia,
(Cracovia Danza)
Dariusz Brojek - taniec dworski, choreorelaksacja, ruch sceniczny
(Cracovia Danza)
Karolina Koślacz - viola da gamba (konsultacje)
(ZPSM im. F. Chopina w Warszawie)
Ewa Biały - psychoedukacja
(Poznań – trener NLP)
Jacek Guzowski - kurs temperacji historycznych i strojenia klawesynu
(ZPSM im. F. Chopina, ZPSM im. K. Szymanwoskiego,
ZPOSM I i II st. nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie)
Małgorzata Kaczmarska - zajęcia aktorskie, prezentacja sceniczna
(Akademia teatralna im. A. Zelwerowicza,Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina,
ZPSM im. F. Chopina w Warszawie)
Jakub Saniewski - profilaktyka i rehabilitacja aparatu ruchowego muzyków
(Klinika Carolina Medical Center w Warszawie)
Katarzyna Ewa Sokołowska
(Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, ZPSM im F. Chopina w Warszawie)
Krzysztof Garstka - realizacja basso continuo
(Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina)
Małgorzata Sarbak - realizacja basso continuo
(ZPSM im F. Chopina w Warszawie)
Paweł Pawłowicz - realizacja basso continuo
(Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy)
SEMINARIUM MUZYKOLOGICZNE
dr hab. BARBARA PRZYBYSZEWSKA - JARMIŃSKA
(Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk – Zakład Muzykologii)
dr hab. SZYMON PACZKOWSKI
(Uniwersytet Warszawski – Instytut Muzykologii)
BARBARA ŚWIDERSKA
(Biblioteka Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego)
SEMINARIUM IMPROWIZACJI W MUZYCE BAROKOWEJ
"The Scroll Ensamble"
Robert de Bree obój barokowy / flety proste (Holandia)
James Hewitt skrzypce (Wielka Brytania)
Florencia Bardavid viola da gamba (Chile)
Marcin Świątkiewicz klawesyn (Polska)